Bude to tradice? 28. 10. na Čtyřmezí

Dne 28. října, tedy v den výročí vzniku Československé republiky, se uskutečnilo druhé setkání na místě, kde se stýkají hranice katastrů čtyř obcí - kromě Hostomic se jedná o Dobříš, Rosovice a Bukovou. Toto čtyřmezí, které leží uprostřed lesů na brdských Hřebenech, je slavnostně označenou jednoduchou (leč velmi vkusnou) plastikou, která byla slavnostně odhalena při prvním setkání v loňském roce. Také v letošním roce se sešel hojný počet účastníků, kteří se na místě scházeli už dlouho před oficiální částí programu a měli tak možnost občerstvit se klobásou či chlazeným všeradickým pivem.

Druhé setkání na čtyřmezí - i v letošním roce se sešel hojný počet účastníků Čtyřmezí je místo, kde se stýkají hranice katastrů čtyř obcí (Hostomice, Dobříš, Rosovice a Buková)  Čtyřmezí je označeno jednoduchou plastikou s vypsanými obcemi, jejichž katastry se zde stýkají Hudební vystoupení, které bylo zajištěno ze strany dobříšských a při kterém si někteří z účastníků s chutí zazpívali Oficiální část programu poté obstaral krátký projev a zazněla česká hymna Příchozí měli možnost občerstvit se klobásou či chlazeným všeradickým pivem Počasí nám relativně přálo a proto se snad již při návratu všichni těšili na třetí ročník, který se (doufejme) uskuteční v roce 2016 
foto: F. Nodl 

Oficiální část programu poté obstaral krátký projev, který snad nikoho neunavil a hudební vystoupení, které bylo zajištěno ze strany dobříšských a při kterém si někteří z účastníků s chutí zazpívali. Zazněla i píseň "Kde domov můj", tedy česká státní hymna, při které všichni účastníci povstali a snad alespoň na chvilku se zamysleli nad významem 28. října. Počasí nám relativně přálo a proto se snad již při návratu všichni těšili na třetí ročník, který se (doufejme) uskuteční v roce 2016.